ویزای ترکیه

ویزای ترکیه ویزای ترکیه

ترکیه ویزا میخواهد ؟

سوال بسیاری از ایرانیانی که قصد سفر به ترکیه را دارند یا آنکه قبلا تجربه سفر به ترکیه را داشته‌اند، این است که مگر سفر به ترکیه ویزا میخواهد ؟ اگر بخواهیم جواب این سوال را به صورت خلاصه بدهیم باید بگوییم که سفر به ترکیه برای تعدادی از کشورها بدون داشتن ویزا امکان‌پذیر است. خوشبختانه ایران نیز جز این کشورهاست و ایرانیان نیز می‌توانند بدون داشتن ویزا به ترکیه سفر کنند. بنابراین تحت شرایط خاصی گرفتن ویزای ترکیه برای ایرانیان اجباری نیست.

ایرانیان می‌توانند بدون داشتن ویزا و فقط با داشتن پاسپورت معتبری که حداقل 6 ماه از تاریخ اعتبار آن باقی مانده است، به کشور ترکیه سفر کنند و به مدت 90 روز ( حدود سه ماه ) در این کشور اقامت داشته باشند.

البته این سفر بدون ویزا، فقط باید با هدف توریستی و گردشگری باشد؛ به این معنا که ایرانیان بدون داشتن ویزای مخصوص، اجازه کار، تحصیل و اقامت طولانی در کشور ترکیه را ندارند. در واقع فقط داشتن ویزای توریستی ترکیه برای ایرانیان اجباری نیست و در صورتی که نیاز به تحصیل، کار و یا اقامت طولانی در ترکیه دارید، باید حتما ویزای مخصوص به آن را دریافت نمایید.

بنابراین در جواب سوال ترکیه ویزا میخواهد باید گفت که در صورت سفر توریستی به کشور ترکیه و اقامت کمتر از 90 روز در این کشور، احتیاجی به گرفتن ویزا ترکیه برای ایرانیان نخواهد بود، اما برای سایر مقاصد مهاجرتی و سفر به ترکیه، حتی ایرانیان نیز به اخذ ویزاهای گوناگون ترکیه همچون ویزای تحصیلی ترکیه، ویزای کار ترکیه و ویزای اقامت ترکیه نیاز خواهند داشت.