تنگه دار

میانگین امتیاز تنگه دار: 0 / 5
تعداد آرا: 0

تصویر تور نام تور مدت اقامت رفت برگشت شروع قیمت از نام آژانس جزئیات

تور یک روزه تنگه دار نوشهر، آمازون ایران | اوکی شد

تنگه دار تنگه دار

استان زیبای مازندران، همه ساله میزبان تعداد زیادی از دوستداران طبیعت از سراسر کشور است که قصد رها کردن زندگی شهری و مدرن و در آغوش گرفتن جنگل و دریا را دارند. بسیاری از اهالی استان های مجاور، به خصوص استان تهران، از هر فرصتی برای سفرهای یک روزه و دو روزه به شمال کشور استفاده می کنند. در این مقاله قصد داریم یکی از زیبایی های بی شمار شمال کشورمان و استان مازندران را که در نزدیکی شهرستان نوشهر واقع شده است، به شما معرفی کنیم. اگر شما هم به تورهای طبیعت گردی مانند تور یک روزه تنگه دار نوشهر علاقه مند هستید، با ما همراه باشید با سفری به مقصد تنگه دار.

تور تنگه دار نوشهر

تنگه دار را بیشتر بشناسید | تور یک روزه تنگه دار نوشهر

سفر یک روزه به یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی مازندران، چه به صورت شخصی باشد و چه با استفاده از تور یک روزه تنگه دار نوشهر، سفری کم و بیش سخت و هیجان انگیز برای هر دوستدار طبیعت به شمار می رود. تلفیقی از کوه و رودخانه و جنگل، زیبایی خاصی را به این مکان بخشیده است. بخش زیادی از تور یک روزه تنگه دار نوشهر با پای پیاده طی می شود و به همین دلیل، رعایت نکات ایمنی در این سفر که در ادامه برخی از آنها را ذکر خواهیم کرد، از ضروریات است. این تنگه زیبا، برای هر کسی که علاقه مند به صخره‌نوردی و رودخانه‌نوردی و پیاده‌روی در آب است، یک گزینه‌ی بسیار مناسب برای گذراندن یک روز تعطیل به شمار می رود. البته بهتر است افرادی که قصد سفر به این تنگه را دارند، از آمادگی جسمانی حداقلی برخوردار بوده و با شنا هم آشنایی داشته باشند.

تور تنگه دار

تنگه دار نوشهر کجاست؟

تنگه دار نوشهر، در دل جنگل های هیرکانی خانیکان قرار گرفته و آب های سرازیر شده در این تنگه، به تدریج راه خود را از میان ضخره ها و سنگ های خشن و بزرگ باز کرده اند. نامگذاری تنگه دار، احتمالا به دلیل دار و درخت های فراوانی باشد که در اطراف این تنگه رشد کرده اند. البته قدمت جنگل های هیرکانی به میلیون ها سال می رسد و قبل از به وجود آمدن تنگه دار هم در اینجا در حال رشد و زندگی بخشی بوده اند.

جنگل های هیرکانی تنگه دار

اهالی روستاهای اطراف، این تنگه را با نام تنگه کشک‌سرا می شناسند. این تنگه‌ی شگفت انگیز در نزدیکی روستای کشک‌سرا از توابع شهرستان نوشهر واقع شده و تور یک روزه تنگه دار نوشهر، شامل یک رودخانه نوردی 1600 متری است که 2-3 ساعت به طول می انجامد. پس از پشت سر گذاشتن مسیر تنگه، به جنگل های خانیکان پا می گذارید. تنگه دار در 8 کیلومتری جنوب نوشهر قرار دارد و دسترسی تا ابتدای آن با وسیله نقلیه شخصی، به آسانی میسر است.

پارکینگ تنگه دار

فاصله تهران تا تنگه دار

تهران تا تنگه دار چیزی حدود 195-200 کیلومتر فاصله دارد. از میدان آزادی تهران، تا تنگه دار، با خودروی شخصی، یک مسیر 5 ساعته پیش روی شما است.

با تور یک روزه تنگه دار نوشهر، از چه مسیری به مقصد میرسیم؟

در 8 کیلومتری نوشهر و پس از عبور از دوراهی نوشهر - چالوس، یک جاده‌ی فرعی وجود دارد که شما را به روستای کشک‌سرا می‌رساند. بعد از روستا، وارد یک جاده خاکی می‌شوید که کم و بیش می‌توان آن را ابتدای مسیر تنگه دار دانست. پس از طی یک مسیر کوتاه با ماشین و پارک کردن ماشین، کمی هم پیاده روی خواهید کرد تا به ابتدای سفر هیجان انگیزتان برسید. از اینجا، تور یک روزه تنگه دار آغاز می شود.

تور تنگه دار نوشهر

گذر از میان آب در تور یک روزه تنگه دار نوشهر

پس از ورود به تنگه، ابتدای مسیر بدون سختی و مشقت خاصی طی می شود. در این قسمت، آب حداکثر تا زانوی شما بالا می آید و عبور از ابتدای مسیر، چندان سخت نیست.در ابتدای مسیر حتی در کنار تنگه هم ممکن است خانواده‌هایی را ببینید که با عبور از آب، در کناره‌ی مسیر در حال تفریح و استراحت هستند. اما هرچقدر که جلو می‌روید، مسیر باریک‌تر می‌شود و و عمق آب، بیشتر.

پیاده روی در تنگه دار نوشهر

در این مرحله، رودخانه‌نوردی شما کمی غیرقابل پیش‌بینی و هیجان‌انگیز می‌شود؛ به گونه‌ای که ممکن است آب تا زانویتان بالا آمده باشد اما در گام بعدی تا سینه در آب فرو بروید! توصیه می‌کنیم در تمام مسیر به شکل گروهی حرکت کنید و در نقاط صعب‌العبور از طناب یا جلیقه نجات برای عبور کسانی که شنا بلد نیستند، استفاده کنید.

رودخانه تنگه دار نوشهر

بله درست است! تنگه دار، حتی در فصول کم‌آب هم به اندازه‌ای آب دارد که عبور از بعضی قسمت‌ها، تنها با شنا میسر باشد. عمق آب در ابتدای بهار به بیشترین حد و پایان تابستان به کمترین حد خود می‌رسد. لازم است بدانید حیواناتی که در مسیر مشاهده خواهید کرد، از جمله خرچنگ، مار آبی، قورباغه و... هیچ‌کدام برای شما خطری ندارند و بدون ترس از آسیب دیدن، می‌توانید به مسیر خود ادامه دهید.

آبشار تنگه دار نوشهر
عبور از میان آب، سخت و طاقت‌فرسا است. پیمایش یک مسیر 1600 متری، روی یک زمین خشک و هموار، احتمالا بیش از 20 دقیقه طول نمی‌کشد؛ در حالی که طی کردن همین مسیر در تور یک روزه تنگه دار نوشهر، 2 ساعت به طول می‌انجامد. مسیر در ادامه و بخش‌های انتهایی آن، شامل استخرهایی از آب برای علاقه‌مندان به شیرجه و شنا است و جذابیت‌های تنگه دار به ابتدای مسیر آن محدود نمی‌شود. بنابراین سعی کنید انرژی خود را تا انتهای مسیر ذخیره کنید و از همه‌ی زیبایی‌های موجود نهایت استفاده را ببرید.

تور یک روزه تنگه دار

بهترین فصل سفر با تور یک روزه تنگه دار نوشهر

اگر تجربه عبور از تنگه‌هایی مشابه تنگه دار نوشهر را داشته باشید، می‌دانید که درون یک تنگه‌ی پر از آب، هوا به شدت خنک است و اختلاف دمای قابل توجهی با بیرون تنگه وجود دارد. به طوری که در فصل تابستان، این اختلاف دما به اوج خودش می‌رسد و شما را که با لباس تابستانی در تنگه حضور پیدا کرده‌اید، از شدت خنکای هوا غافلگیر می‌کند! بنابراین، بهترین فصل‌ها برای رودخانه‌نوردی در تنگه دار، بهار و تابستان هستند.

بهار تنگه دار

انتخاب بین این دو، به شما بستگی دارد که چقدر اهل آب‌تنی هستید یا چقدر تحمل گرمای تابستان، هنگامی که خارج از تنگه قرار می‌گیرید را دارید. در هر حال، در هر دو فصل، سفر به تنگه دار خاطرات خوب و به یاد ماندنی ای را برایتان رقم خواهد زد.

تور تنگه دار تابستان

توصیه هایی قبل از سفر با تور یک روزه تنگه دار نوشهر